Do skutecznego obstawiania meczów żużlowych potrzebne są sprawdzone typy. Jeżeli nie wiecie, jakie pewniaki powinniście brać pod uwagę, być może zainteresuje was kilka porad o graczy z dużym doświadczeniem.

Skuteczne typy bukmacherskie na żużel - po czym je poznać?
Skuteczne typy bukmacherskie na żużel – po czym je poznać?

Czy obstawianie żużla jest trudne?

Wielu początkujących typerów boi się, że nie podoła obstawianiu żużla. Czy ten sport jest wyjątkowo trudny do obstawiania? Niekoniecznie, chociaż na pewno jest specyficzny i różni się od wielu popularnych dyscyplin, które królują wśród graczy z naszego kraju.

Do skutecznego grania na mecze żużlowe potrzebna jest przede wszystkim wiedza na temat tego sportu. Trudno spodziewać się tego, iż będziemy zarabiać na typowaniu, nie mając zielonego pojęcia o tym, która drużyna jest w jakiej formie oraz jakie posiada atuty.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Jeżeli zaczynamy przygodę z bukmacherką i nie do końca wiemy, z czym to wszystko się „je”, być może wpadnie nam do głowy pomysł, by wykorzystać dostępne w internecie typy bukmacherskie na żużel. Czy takie rozwiązanie ma sens, a jeśli tak, to o czym trzeba szczególnie pamiętać?

Typy na żużel – z których warto korzystać, a z których nie?

Mimo że mówimy o sporcie, który nie należy do najpopularniejszych na świecie, w Polsce ma wielu zwolenników. Co za tym idzie – nie jest u nas trudno znaleźć typy na żużel, a nawet są one zamieszczane na forach dość regularnie. Oczywiście, nie wszystkie nadają się do wykorzystania i dobrze jest to sobie uświadomić jak najszybciej.

Każdy typ warto dobrze przemyśleć i przeanalizować we własnym zakresie. Może się okazać, że po przejrzeniu statystyk nie będziemy w stanie zgodzić się z autorem danej analizy, a tym samym trudno sobie wyobrazić, byśmy chcieli zagrać proponowany przez niego zakład.

Granie typów „w ciemno” nie jest rozsądnym rozwiązaniem, podobnie jak nie powinno się grać na coś, co przeczy naszym obserwacjom albo po prostu nie współgra z typerską strategią, jaką obraliśmy.

Obstawianie meczy żużlowych
Obstawianie meczy żużlowych

Po czym poznać, że pewniak na żużel jest dobry?

Kiedy mamy już stronę, a w niej pewniaki na żużel, dobrze jest przemyśleć, jakie zakłady warto zagrać, a jakie nie. Oczywiście, że zawsze chcemy obstawiać skutecznie, ale do zakończenia meczu nie będziemy wiedzieć, czy podjęliśmy dobrą, czy złą decyzję.

Sprawdzajmy, czy typer oferujący dany zakład jest godny uwagi, a więc ma odpowiednią ilość postów na danym forum albo wygrał kiedyś jakiś konkurs typerski. Dużo też można wywnioskować z samego stylu pisania – niektórzy piszą ogólnikami, a inni tworzą naprawdę dogłębne analizy, do której potrafią zamieszczać ilustracje.

Po pewnym czasie sami dostrzeżecie, że nie jest trudno poznać dobre pewniaki na żużel. Do wszystkiego potrzebne jest jednak przede wszystkim doświadczenie i trochę zdrowego rozsądku. Mamy nadzieję, że z tym drugim nie ma u was problemu, a to pierwsze wkrótce się pojawi! 🙂


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0