Naturalnie zakłady akumulowane to jedne z tych rodzajów zakładów, których obstawianie co prawda może przynieść ci sporo pieniędzy, ale z drugiej strony szansa na wygraną jest wręcz śmiesznie mała. Czy warto je więc obstawiać?

Czy warto obstawiać zakłady AKO? Poradnik bukmacherski 2021

Zalety zakładów akumulowanych

Pierwszą zaletą tego rodzaju zakładów jest to, że istnieje wiele opcji na obstawianie kuponów zbiorczych. Chcesz połączyć swoje kupony, które obstawiłeś na piłkę nożnej i tenisa? W przypadku zakładów akumulacyjnych jest to możliwe! Pamiętaj, że możesz łączyć zakłady w kupony AKO, ale tylko na inne wydarzenia, ponieważ nie możesz łączyć dwóch zakładów w tym samym wydarzeniu. Zakłady AKO pozwalają wygrać dużo pieniędzy za bardzo małe pieniądze. Przykładowo możesz zarobić kilka tysięcy obstawiając naprawdę niewielką kasę.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Ciekawe emocje

Kolejną ważną zaletą zakładów AKO jest zapewniona przez nie rozrywka – w końcu kilka wydarzeń naraz to kilka razy więcej emocji! Nie trzeba dodawać, że wybierając spośród wielu zakładów, możesz zagwarantować satysfakcjonujący poziom wygranej, czego oczywiście nie lubią bukmacherzy – jednakże z drugiej strony musisz pamiętać o tym, że obstawianie zakładów akumulowanych ma również i swoje wady.

Wady zakładów AKO

Kiedy stawiasz na ten rodzaj zakładów, za każdym razem, gdy stawiasz nowy (kolejny) zakład, to twoje szanse na zwycięstwo maleją. Weźmy prosty przykład – jeśli postawisz zakład pojedynczy, dwudrogowy to szansa na to, że możesz wygrać wynosi około 50%. Jeśli jednak zdecydujesz się na postawienie 10 zakładów na raz, nasza szansa na sukces odpowiednio się zmniejszy – bo patrząc na to z czysto matematycznego podejścia wynosi 5%.

Brak możliwości łączenia zakładów

Zakładów na to samo wydarzenie nie można łączyć. Oznacza to, że nie możesz jednocześnie obstawiać zwycięskiej drużyny i jej przeciwników w tym samym meczu. Dlatego jeśli chcesz regularnie zarabiać na zakładach sportowych, najlepiej nie korzystać z tego typu zakładów, ponieważ nie gwarantują one regularnych wygranych. Nawet jeśli obstawiasz kilka gier naraz, Twoje szanse na uzyskanie prawidłowego wyniku są bardzo ograniczone, co nie sprzyja twojemu depozytowi.

Bardzo często legalni bukmacherzy oferują graczom bonusy na start, które najczęściej są obkupione tym, że aby je wypłacić (obrócić) musisz często obstawiać właśnie zakłady AKO.

Dlatego jeśli interesuje Cię przede wszystkim czysty zysk, najlepiej skupić się na obstawieniu pojedynczego kuponu. Obstawianie zakładów AKO może być frustrujące, szczególnie w grach, w których kursy są stosunkowo niskie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy warto obstawiać zakłady AKO?

Tak naprawdę to zależy tylko od ciebie, i twojego podejścia do gry. Niektóre osoby uwielbiają obstawiać zakłady akumulowane (naturalnie nie liczą się ze stratą) ponieważ dzięki temu, mogą emocjonować się dosłownie każdym spotkaniem, na jakie obstawiają.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0