Polsce od wielu lat bardzo popularne jest obstawianie zakładów bukmacherskich. Właśnie dzięki takiemu zainteresowaniu, wielkie firmy bukmacherskie zaczęły przyciągać naszych typerów w swoje szeregi – a wiemy, że było ich naprawdę sporo. Gdy zaczęło się to nieco wymykać z pod kontroli i nasi rodzimi bukmacherzy zaczęli tracić, ponieważ Ustawa Hazardowa była po prostu zbyt podstawowa i zawierała sporo luk, postanowiono ją nieco pozmieniać. Nowelizacja weszła w życie w 2017 roku i od tego momentu można mówić o zmianie kierunku o 180 stopni. Cały rynek bukmacherski w naszym kraju musiał dostosować się do wymogów, który zostały narzucone przez Ministerstwo Finansów. O tym, co się zmieniło i jak wpłynęło na branżę, opowiemy za moment. Warto przejść do głównego tematu dzisiejszego artykułu. A w nim przybliżymy sylwetkę jednego z najpopularniejszych bukmacherów świata – a mianowicie – firmy bet-at-home. Chyba każdy, kto choć w drobnym stopniu interesował się kiedykolwiek obstawianiem zna tę firmę. Czy w takim razie bet-at-home posiada również możliwość do obsługiwania typerów z naszego kraju? Za moment wszystkie odpowiedzi!

Bet-at-home – bardzo znany bukmacher, ale czy legalny?
Bet-at-home – bardzo znany bukmacher, ale czy legalny?

Ustawa Hazardowa z 2017 roku – co zmieniła na polskim rynku?

Tak jak zaczęliśmy we wstępie, nowe prawo, które weszło na nasz rynek jest bardzo jasne i czytelne, a zarazem posiada wiele warunków do spełnienia, bez których nie mamy możliwości na organizowanie zakładów bukmacherskich legalnie. Przede wszystkim trzeba było zgłosić chęć do tego, aby taką licencję od Ministerstwa Finansów otrzymać. Wszystkie strony zagraniczne, które nie planowały dostosować się do warunków wskazanych w ustawie, musiały zniknąć z naszego rynku. Jeśli chodzi o to, co trzeba spełnić, aby być uznanym za legalnego bukmachera, to każdy z nich musi posiadać polską domenę internetową – oczywiście prowadzoną w naszym ojczystym języku. Poza tym, co chyba najważniejsze, każdy z bukmacherów musi odprowadzać podatki w Polsce, każdy gracz musi mieć opodatkowany kupon.

Ostatnim z tych ważnych wymogów jest na pewno prowadzenie weryfikacji kont bukmacherskich w celu sprawdzenia tego, czy osoby, które chcą założyć konto spełniają wszystkie punkty regulaminu. Graczem może zostać osoba, która nie miała problemów z prawem hazardowym, a także ma ukończone 18 lat, ponieważ w naszym kraju nie można propagować gier hazardowych wśród nieletnich. Powstało to w jeszcze jednym celu – aby gracze, którzy już posiadają konto, nie próbowali założyć go na nowo, aby otrzymać po raz kolejny bonusy, które na ten moment są już naprawdę wysokie. Oczywiście to nie wszystkie zasady, ale te z ważniejszych. Wszystkiego można dowiedzieć się na stronie rządowej. Jeśli któryś z wyżej opisanych warunków nie był spełniony przez bukmacherów zagranicznych, to musieli oni zniknąć z naszego rynku, ponieważ w innym przypadku działaliby niezgodnie z prawem.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Bet-at-home – sylwetka bukmachera

Bet-at-home to firma bukmacherska, której tak naprawdę nikomu nie trzeba przedstawiać. W jej szeregach obstawia już ponad 5 milionów osób, a liczba ta stale rośnie. Ich popularność wynika z kilku powodów. Świetnej, sprofilowanej pod każdego gracza oferty. odpowiednio wysokich bonusów i promocji na poszczególne, ważne wydarzenia. Poza tym bet-at-home jest sponsorem wielu dyscyplin sportowych, a także ważnych wydarzeń, również w dziedzinie sportu. Są oni chociażby sponsorem Red Bull Salzburg, Schalke. Wcześniej wspierali takie zespoły jak Herthę Berlin, Borussię Moenchengladnach, a także – co ciekawe – Wisłę Kraków. Byli także partnerem takich wydarzeń, jak Audi Cup, czy Emirates Cup.

To wszystko wpływa na kształtowanie opinii na temat marki. Im jej więcej w mediach tradycyjnych i social mediach, tym lepiej zakorzenia się w świadomości graczy i typerów. Właśnie dlatego w Polsce bet-at-home cieszył się ogromną popularnością i wielu graczy wolało korzystać właśnie z jego usług, zamiast wszystkich innych w naszym kraju. Niestety od nowelizacji ustawy z 2017 roku, bukmacher nie zdecydował się wprowadzić odpowiednich wymogów, które pozwoliłyby otrzymać mu licencję od Ministerstwa Finansów. Jednak nie obyło się to oczywiście bez echa, a firma wystosowała nawet pismo, w którym jasno wskazuje, że nie godzi się z wprowadzaną przez Polskę Ustawą Hazardową. Argumentują to tym, że posiadają licencję w Unii Europejskiej, a także wydane przez rząd Malty zezwolenie na organizowanie tego typu zakładów bukmacherskich w całej Europie. Bet-at-home jest obecny nie tylko na Malcie, ale również w Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich, a także w całej Europie niemieckojęzycznej.

Czy jest szansa, żeby bet-at-home był w Polsce legalny?

Jednym z częstszych pytań wśród fanów tego popularnego bukmachera, jest to, czy bet-at-home będzie w naszym kraju kiedykolwiek legalny. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy sama firma zechce ugiąć się pod wymogami polskiego Ministerstwa Finansów i podejmie kroki w celu wejścia na nasz rynek w sposób legalny. Tak naprawdę – jesteśmy przekonani, że sporo by oni takim krokiem zyskali. W Polsce są oni nadal bardzo popularni i wielu graczy wspomina właśnie bet-at-home, jako tego bukmachera, który był świetny pod każdym względem. Dlatego o rzeszę typerów nie musieliby się martwić. Szczególnie chodzi pewnie o kwestie finansowe, a dokładniej mówiąc samego opodatkowania, które różni się nieco z tym, które mają oni w swojej głównej siedzibie. Warto jest tutaj przytoczyć przykład Betclicu, który także jest jednym z popularniejszych bukmacherów europejskich i także w 2017 roku zniknął z naszego rynku. Mimo to postanowił na niego wejść i od 2019 roku jest już w gronie tych legalnych. Przez niecały rok rozrósł się on w Polsce do takiego stopnia, że jest wymieniany w gronie tych najlepiej prosperujących bukmacherów na naszym rynku. Myślimy, że z bet-at-home byłoby podobnie. Niektórzy pewnie z sentymentu, inni z ciekawości, a jeszcze inni dzięki świetnej ofercie – byłyby to tylko niektóre powody przystąpienia właśnie do grona typerów u tego bukmachera. Na ten moment żadnych oficjalnych rozmów, ani informacji nie ma, ale możemy być dobrej myśli, ze również bet-at-home zdecyduje się na taki krok. Na pewno wielu typerów w Polsce na to czeka.

Co grozi za obstawianie zakładów w nielegalnych źródłach?

Teraz przejdziemy do nieco mniej pozytywnego aspektu. Chodzi bowiem o to, co grozi każdemu typerowi, jeśli próbuje obstawiać on zakłady bukmacherskie w nielegalnych źródłach. Każdy, kto zostanie złapany lub zgłoszony do odpowiednich organów połączonych z Ministerstwem Finansów zajmująca się tematem nielegalnego hazardu, będzie miał ogromne kłopoty. Po pierwsze będzie trzeba oddać wszystkie dotychczasowe wygrane, co do grosza. Poza tym dodatkowa kara, polegająca na zapłaceniu sporego mandatu, wynoszącego 720 stawek dziennych, z kwotą minimalną 67 złotych – w zależności od wysokości zarobków kwota może się tylko zwiększać. A także w skrajnych przypadkach takim osobom grożą nawet kary pozbawienia wolności do lat trzech. Jak widać kary są naprawdę surowe, ale nie ma się temu co dziwić. W Polsce odkryto już ponad 8000 wszelkiego rodzaju stron hazardowych, które organizowały zakłady w Polsce.

Bet at home licencja PL
Bet at home licencja PL

Właśnie dlatego są one ścigane, ponieważ ich liczba jest niewyobrażalna. My tylko dziwimy się naszym typerom, ponieważ w Polsce mamy aż 17. legalnych bukmacherów stojących na naprawdę świetnym poziomie. Każdy z nich prezentuje się naprawdę porównywalnie do tych europejskich gigantów. Każda z naszych rodzimych firm posiada oferty na sporty zimowe, wirtualne, najpopularniejsze dyscypliny, a także Betgames od bukmachera STS, czyli hybryda kasyna z zakładami bukmacherskimi. Do tego dochodzą telewizje bukmacherskie, świetne bonusy i promocje. Wszystkiego na naszym rynku dostatek jeśli chodzi o bukmacherkę. Warto jest więc z niej korzystać, ponieważ nie dość, że możemy sporo zarobić, to jeszcze ze spokojną głową, że gramy po prostu legalnie – a to jest chyba najważniejsze.

Opinie graczy o bet-at-home

Oczywiście cały czas można znaleźć sporo opinii na temat tego bukmachera. I można spotkać wiele różnych zdań – od tych bardzo pozytywnych, do bardziej krytycznych. Z atutów możemy wyczytać to, że są oni jedną z najbardziej profesjonalnych stron bukmacherskich na świecie. Poza tym oferta na praktycznie każdą dyscyplinę sportową, jaka została wymyślona i świetne bonusy, który pomogą nam się wzbogacić. Z drugiej jednak typerzy skarżą się, że jeśli teraz chcieliby korzystać z ich usług, to jest to niestety niemożliwe. Wszystko dlatego, że odpowiednie organy Ministerstwa Finansów zablokowały taką możliwość. Nie ma się co dziwić, ponieważ bez licencji, żadna z firm – nawet z taką renomą jak bet-at-home nie ma prawa organizować zakładów w naszym kraju. Gracze mają wręcz żal do bukmachera, ponieważ nie stara się, aby otrzymać licencję, dzięki której mogliby wrócić do Polski na stałe. Czy bet-at-home będzie jeszcze u nas legalny – trzeba to monitorować, a typerów zapraszamy do polskich, legalnych bukmacherów.

U kogo obstawiać legalnie – najlepsi polscy bukmacherzy

Jak już wspomnieliśmy, w Polsce mamy 17. legalnych bukmacherów. Każdy z nich posiada coś unikalnego, czym może pochwalić się na tle innych bukmacherów. Ogromne bonusy bukmacherskie na start wahające się od 1000 do nawet 5000 złotych, freebety, darmowe transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, Strefy Typera, Betgames. To tylko część ze wszystkich atutów polskich bukmacherów. Najpopularniejszymi firmami w naszym kraju na ten moment są na pewno STS, Betclic, Forbet, Fortuna, czy Totolotek. Każda z tych, ale i tych kolejnych dwunastu bukmacherów tworzy jedną z najlepiej prosperujących firm bukmacherskich w całej Europie. Czy potrzebni są nam w takim razie bukmacherzy, którzy nie posiadają legalnej możliwości na organizowanie tego typu zakładów? Wielu z nich ma nawet gorsze oferty od tych, które mamy pod ręką. Właśnie dlatego warto z tego zrezygnować i typować legalnie. Na pewno żaden typer tego nie pożałuje, a każdy, nawet ten najwybredniejszy znajdzie coś dla siebie. Tego jesteśmy pewni i tego życzymy.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0